Wiele osób decydujących się na remont bądź też wykończenie mieszkania waha się pomiędzy parkietem a panelami. Zaletą paneli jest cena i łatwość montażu nie wymagającego cyklinowania, ale czy jest to dobre rozwiązanie? Parkiet ma o wiele większą trwałość. Wymaga większych początkowych nakładów finansowych, ale za to będzie służył i pięknie wyglądał latami. Niezaprzeczalnym atutem jest też możliwość renowacji przez cyklinowanie i lakierowanie. Na pewno parkiet opłaca się kłaść w pomieszczeniach które zamierzamy użytkować przez dłuższy czas. Konkurencję tą wygrywa zdecydowanie parkiet, posiadając zalety niedostępne dla innych rodzajów podłóg.

Parkiet charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Krajowe gatunki mają wytrzymałość od średnio twardej brzozy po twardy dąb, buk czy jesion. Każdy cykliniarz wie jak twarde i trudne w cyklinowaniu potrafią być stare parkiety dębowe. Natomiast gatunki egzotyczne potrafią naprawdę zaskoczyć i być o ponad połowę trwalsze od naszego dębu, zdecydowanie utrudniająć cyklinowanie. Na trwałość wpływają też inne rzeczy. Mocne podłoże, grunt, oraz odpowiedni klej zdecydowanie poprawia te parametry. Warto przy tym zaznaczyć, że na trwałość parkietów wpływają wykorzystane przy jego cyklinowaniu lakiery, sposób układania i oczywiście warunki użytkowania. Jeżeli wilgotność wacha się w granicach 45-60% mamy bardzo dużą szansę że nasz parkiet bez cyklinowania przetrwa ponad 20 lat.

Parkiet można odnawiać przez cyklinowanie wielokrotnie. W zależności od grubości, parkiety mają od 6 do 10 mm warstwy roboczej. Nowoczesne maszyny potrafią wykonać cyklinowanie zdejmując jedynie 0.5 mm drewna. Oczywiście o ile parkiet jest równy.

Parkiet wykonany z naturalnego drewna jest przyjazny środowisku i po zdemontowaniu ulega szybkiemu procesowi biodegradacji. Drewno jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym i termicznym, dobrym regulatorem wilgotności powietrza i materiałem niealergizującym. Panele niestety nie mają tych zalet, rozkładając sie długo, a przy spalaniu wydzielająć duże ilości substancji chemicznych.

Wysoki standard mieszkania wręcz wymaga ułożenia parkietu. Poza walorami estetycznymi ma inne pożądane właściwości. Izoluje termicznie i akustycznie oraz reguluje wilgotność w pomieszczeniach. Ogromny wybór gatunków drewna i rodzajów parkietu pozwala na dobranie odpowiedniej podłogi do każdego pomieszczenia.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.