Drewno, które tworzy parkiet musi być prawidłowo zabezpieczane, w przeciwnym razie straci na uroku oraz zacznie się niszczyć. Na szczęście liczne nowoczesne środki pozwalają na zadbanie o nie i zapewnienie mu prawidłowej ochrony. Użycie dobrego preparatu zapewni warstwę ochronną zarówno przed wodą, jak równinie przed zanikiem środków ochronnych drewna. Istnieje wiele preparatów do zabezpieczania podłogi, w tym najpopularniejsze: wosk, oleje, lakier, bejca. Każdy z nich ma zalety i wady, dlatego konieczne jest ich dobre dobranie do rodzaju drewna pokrywającego podłogę.

Często wybieranym sposobem zabezpieczenia podłogi jest bejcowanie. Bejca to nic innego, jak impregnat, który chroni, a jednocześnie barwi drewno. Dzięki niej wydobywa się naturalny kolor drewna i jednocześnie nie zakrywa się widocznych słojów. Przeznaczona jest przede wszystkim do podług wewnątrz mieszkań. Wynika to nie tylko z walorów estetycznych, jakie nadaje drewnu, lecz także z drobnej wady związanej z bejcowaniem. Otóż jest to impregnat, który ma znacznie mniejsze właściwości ochronne, niż pozostałe specyfiki. Z tego powodu nadaje się do miejsc, które są mniej uczęszczane, ale przede wszystkim nie narażone na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Innym specyfikiem do zabezpieczania podłogi jest lakier. Dzięki niemu uzyskuje się na podłodze połysk, choć nie jest to jedyna opcja przy lakierowaniu. Obecnie dostępne są wersje matowe albo satynowe lakieru. Zaletą lakierowania jest stworzenie bardzo dobrej warstwy ochronnej, chroniącej przed: promieniowaniem UV, zarysowaniami, urazami mechanicznymi, na które narażony jest parkiet. Dodatkowo lakierowana podłoga nie jest trudna w pielęgnacji i można z powodzeniem myć ją wodą, gdyż dzięki lakierowanej powłoce woda nie wnika w głąb drewna. Niestety pojawiają się także wady lakierowania. Przede wszystkim pokryta lakierem podłoga nie oddycha, co nie jest dobre dla drewna, a ewentualne zarysowanie jest bardziej widoczne.

W przypadku zdecydowania się na olejowanie osiąga się głównie niezwykle efekt z nutką elegancji. Za pomocą oleju można podkreślić słoje i barwę drewna, bez zaburzania jej wyglądu. W przeciwieństwie do lakierowanej podłogi olejowana nadal oddycha.  Wadą użycia oleju jest jednak brak należytego zabezpieczenia. Wynika to z faktu, że olej nie tworzy warstwy zewnętrznej, lecz wnika w głąb drewna. To sprawia, że podłoga nie jest odporna na urazy zewnętrzne, zarysowania, uszkodzenia wynikające z przypadkowego zalania. Oznacza to, że jej zużywanie się będzie większe, a pielęgnacja znacznie bardziej czasochłonna, niż np. przy podłodze lakierowanej.

Ostatnim ze sposobów zabezpieczenia podłogi jest jej woskowanie. Służą do tego woski naturalne, jak i syntetyczne. Przy pomocy wosku nie tylko wydobywa się naturalny kolor drewna, ale także nie blokuje się jego naturalnego ciepła i powierzchni, nie wydaje się ona sztuczna, jak przy lakierowaniu. Wadą może być jednak fakt, że wosk ściera się, co wymaga częstej renowacji podłogi.

 

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

  • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
  • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
  • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
  • wypełnianie ubytków w parkietach
  • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
  • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
  • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
  • określanie poziomu wilgotności podłoża
  • przekładanie parkietów
  • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

  • układania parkietów
  • cyklinowanie podłóg (Białystok)
  • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
  • restaurowania schodów i ich cyklinowania
  • doboru środków do ochrony parkietów
  • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
  • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.