Drewniana podłoga tworzy klimat i jest prawdziwą ozdobą domu. Jednak żeby zawsze tak było należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Pomimo wysokiej trwałości nowoczesnych lakierów, jak wszystko mają one kres swojej wytrzymałości. Meble powinniśmy podkleić podkładkami filcowymi. Kółka krzeseł obrotowych powinny zostać zmienione na gumowe lub należy stosować podkładki pod krzesła. Wszelkie zanieczyszczenia, a szczególnie piach powinny niezwłocznie być usuwane. Aby nie powstawały duże szczeliny w pomieszczeniach powinna panować względnie stabilna wilgotność. Szczególnie podatne są na to mało stabilne drewna, np buk .W tym celu należy nawilżać pomieszczenia, głównie zimą, gdyż wilgotność w tym czasie ulega dużym spadkom. Prostym, domowym sposobem jest rozwieszanie mokrego prania. Najbardziej optymalna wilgotność to 45 – 60% i temperatura w granicach 18 – 22ºC.

Na rynku są również dostępne środki pielęgnacji do parkietów. Praktycznie każdy producent oferujący chemię, może nam też zaproponować środek pozwalający na zabezpieczenie narażonej na uszkodzenia powierzchni. Bez problemu dostaniemy taki środek w każdym wyspecjalizowanym sklepie parkieciarskim w Warszawie czy Białymstoku. Sprawdźmy tylko czy środek „odnawiający” lakier nie zawiera materiałów sciernych – zbyt częste używanie takiego środka powoduje znaczne obniżenie się wytrzymałości lakieru. Warto też podczas końcowych prac parkieciarskich, a więc cyklinowania i lakierowania spytać się o możliwości zabezpieczenia i/lub odnowienia parkietu. Należy pamiętać, by dany produkt dopasować też do użytej chemii. Porady parkieciarza na pewno pozwolą ograniczyć uszkodzenia parkietu, a więc znacząco wysłużyć okres jego użytkowania pomiędzy kolejnymi cyklinowaniami.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.