Współczesność stawia na jakość, użyteczność i długotrwałość, dlatego eleganckie, drewniane podłogi stają się coraz bardziej popularne oraz chętniej kupowane. Mimo swojej ceny warte są inwestycji na długie lata. A jakie trendy są obecnie teraz na rynku?

Wzrasta zainteresowanie dłuższymi oraz szerszymi deskami dębowymi. Dzięki ułożeniu z nich podłogi, zyskujemy  mniejszą ilość linii łączących je. Sprawdzi się to najlepiej na większych powierzchniach, gdyż pozwali to na lepsze uwidocznienie wzoru drewna. Zwłaszcza, że pojawiał się moda na deski tzw. szczotkowane o bardzo mocnej fakturze.

Kolejnym pożądanym trendem jest mieszanie desek o różnej szerokości. Jest to zasada mix & match. Takie podłogi drewniane, łączące różne szerokości desek, tworzą ciekawe wzory. Najczęściej są to wzory geometryczne . Ten wybór jest bardzo elegancki i wyrafinowany. Nada się do salonów i pokojów dziennych.

Modnym przeciwieństwem do desek kładzionych tradycyjnie, czyli prostopadle do padania światła stało się montowanie ich w układzie diagonalnym- na skos. Dlaczego stały się popularne? Chodzi o efekt poszerzenia powierzchni  np. w przypadku nietypowych wąskich lub łamanych pomieszczeń. W tym sposobie układania trzeba liczyć się ze sporymi kosztami, gdyż zużyjemy najwięcej drewna.

Wielki powrót odnotowują także parkiety ułożone z małych klepek na wzór jodełki. Pamiętamy je z domów dziadków albo przedwojennego budownictwa.  Czasem zniszczone, źle konserwowane kojarzyły się niezbyt dobrze. Dziś parkiety drewniane z dębu czy buku są na fali. Spotyka się je we wnętrzach na starodawny styl w połączeniu z antykami lub przeciwnie zestawia się je z nowoczesnym wnętrzem. W przypadku wzoru jodełki można zastosować jeszcze dodatkowy efekt tzw. podłogi dymionej. Za sprawą procesu dymienia podkreślone zostaje naturalne piękno drewna. Zależnie od wybranego dekoru można otrzymać deskę o różnych odcieniach, gdzie po pocięciu ich na mniejsze elementy każdy będzie różnił się od siebie.

Zdecydowanie większą popularnością cieszą się ciemniejsze odcienie desek, głównie gatunki drewna egzotycznego. Do najczęściej kupowanych zalicza się m.in. oliwka, orzech amerykański, sukupirę, a z krajowych – jesion, akację, dąb. Ciemne podłogi idealnie zestawia się z nowoczesnymi szarymi i białymi ścianami. Kolor wprowadza się w dodatkach.

Deski o naturalnej, jasnej barwie, jeszcze dodatkowo bielone stosowane są w domach i mieszkaniach w stylu skandynawskim. Są to wnętrza pełne światła, przestrzeni, jasnych kolorów i minimalistycznie urządzone.  Wykorzystując olej lub matowy lakier potęguje się jeszcze dodatkowo efekt surowego drewna. Można je stosować w każdym pomieszczeniu, gdzie chcemy uzyskać efekt skandynawski.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.