Trendy zmieniają się nie tylko w modzie, ale i w podłogach. Niektóre materiały i kolory stają się „passe”, a inne zdobywają uznanie zarówno wśród projektantów, jak i domowych majsterkowiczów. Ci, którzy interesują się tematami dotyczącymi wystrojów wnętrz, doskonale zdają sobie sprawę jak ważnym dopełnieniem całości wnętrza, jest odpowiednio dobrana podłoga.

W dużej mierze za charakter domu odpowiedzialna jest właśnie podłoga. Jej wybór jest jedną z najważniejszych decyzji jaką musimy podjąć projektując wnętrze. Dzięki niej możemy sprawić, że każdy gość w naszym domu będzie czuł się komfortowo. Natomiast przez źle dobrany parkiet możemy znienawidzić ulubione wnętrze na długie lata. Dlatego warto dobrze zastanowić się przed wyborem.

Podłogi drewniane zawsze były i będą na topie, jest to materiał najwyższej klasy ze względu na swój ponadczasowy i naturalny wygląd. Przez ostatnich kilka lat szczególnym uznaniem cieszyły się podłogi z drewna egzotycznego. W tym roku jednak mają królować podłogi drewniane z gatunków krajowych. Najchętniej sięgamy na półki po panele w odcieniach naturalnego drewna w różnych wzorach. Duże zainteresowanie w sklepach parkieciarskich już od końca zeszłego roku budzą podłogi w kolorze naturalnego dębu.  

Absolutnym hitem tego roku jest klasyczny parkiet, najczęściej z drewna bukowego czy dębowego, ze względu na swoją trwałość. Drewniane parkiety nadają pomieszczeniom szyk i elegancję, a także wprowadzają ciepło i harmonię, powodując, że mieszkanie staje się przytulne.

Ciekawym rozwiązaniem jest układanie desek o nieregularnych kształtach. Zastosowanie desek o różnej długości i szerokości, nadaje podłodze elegancję i naturalny wygląd. Najodważniejsi sięgają po deski z bogatymi usłojeniami, z imitowanymi śladami po kornikach czy nawet po parkiet przemysłowy (posklejane kawałki drewna). To rozwiązanie nie każdemu jednak może się spodobać, a wręcz możemy spotkać się z krytyką ze strony odwiedzających nasz dom.

Szerokie i długie deski budzą coraz większe zainteresowanie Klient?. Dzieje się tak między innymi dzięki mniejszej ilości linii łączących deski, co pozwala na uzyskanie wspaniałego efektu i uwidocznienia drewnianej struktury podłogi. Szczególnie polecamy to rozwiązanie do dużych powierzchni, jak salon czy obiekty użyteczności publicznej.

Zazwyczaj podłogę układamy prostopadle do punktu padania światła zewnętrznego (okna, drzwi balkonowe) lub w przypadku mniejszych pomieszczeń po długości od wejścia do mieszkania, aby je optycznie powiększyć i wydłużyć.

Dla chcących się wyróżnić jest jednak sposób – system diagonalny. Ten sposób montażu desek podłogowych polega na układaniu ich po skosie. Dzięki niemu optycznie powiększymy wnętrze i uzyskamy wyjątkowy efekt szyku i luksusu.

Podsumowując, rok 2018 to rok pod znakiem funkcjonalności i komfortu, z naciskiem na elegancję i luksus.

 

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.