Podstawą lakierowania wyszlifowanej podłogi jest naniesienie na gotową posadzkę środka gruntującego. Środek ten, wsiąkając w drewno, powoduje podniesienie się tzw. „włosów”. Oznacza to że z drewna będą wystawały jego małe końcówki, a powierzchnia będzie w pewnym stopniu szorstka. Przy okazji zwykle podczas nanoszenia gruntu przedostaje się do podkładu sporo nieczystości z powierzchni, które wtapiają się w podkład. Przed nałożeniem ostatecznej warstwy trzeba je więc usunąć.

Do usunięcia i zmatowienia podkładu, lub pierwszej warstwy lakieru używa się maszyn tależowych, lub w nielicznych przypadkach cyliniarz wykonuje taką czynność ręcznie. Pod siatkę szlifującą najczęściej podkłada się miękkie pady, umożliwiające wejście nieczystości między jej oczka podczas szlifu. Cyklinowanie międzywarstwowe wykonuje się zazwyczaj papierem o gradacji P 100 lub P 120. Po szlifie wyraźna jest utrata połysku powierzchni. Dzięki temu stwarzają się lepsze warunki do połączenia podczas nakładania następnej warstwy lakieru.

Jak już mówiliśmy, szlif ma na celu również usunięcie zanieczyszczeń zatopionych w poprzedniej warstwie lakieru bądź podkładu. Nie należy jednak szlifować zbyt drobnym papierem, lub używać maszyny o zbyt szybkich obrotach. Zbyt dokładny szlif może wręcz podnieść gładkość powierzchni.

Każda warstwa podkładu lub lakieru, a w szczególności poprzedzająca ostatnią, musi być wykonana przez speca wykonującego cyklinowanie z dużym wyczuciem. Usuwając zanieczyszczenia, należy starać się usunąć jak najmniejszą warstwę lakieru. Niewłaściwe cyklinowanie powierzchni cykliniarką, pozostawiające tzw smugi, krzywa posadzka, lub miejscowe mocne szlifowanie może doprowadzić do uszkodzenia powłoki.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.