Podstawową zaletą parkietu jest możliwość jego cyklinowania i lakierowania, a więc kompleksowego odnowienia parkietu. Prace renowacyjne wykonane prawidłowo przez ekipę parkieciarzy i cykliniarzy pozwala na nowo cieszyć się jego wspaniałym wyglądem. Praktycznie nie ma granicy wieku parkietu bądź desek który nie pozwala na ich cyklinowanie, szpachlowanie, polerowanie i lakierowanie. Oczywiście są gatunki drewna, których przywrócenie do należytego stanu wymaga więcej uwagi lub też bardziej zaawansowanych prac, np. wymiany poszczególnych klepek. Dlatego w razie wątpliwości warto skonsultować się z doświadczonym parkieciarzem który określi efekt jaki da się uzyskać przy danym nakładzie finansowym. Zaznaczyć jednak trzeba że cyklinowanie większości parkietów nie sprawia kłopotów – w końcu stworzone zostały z myślą o jak najdłuższym okresie eksploatacji.

Jeżeli natomiast chcemy cyklinowanie przeprowadzić we własnym zakresie, warto zapoznać się z działem cykliniarki. Da nam to wstępne pojęcie o maszynach potrzebnych by prawidłowo wykonać cyklinowanie. Używa się do tego różnego rodzaju cykliniarek, maszyn do rantów, polerek i innych mniej typowych maszyn wspomagających cyklinowanie. Często, jeżeli nie mamy dostępu do dobrej jakości cykliniarek dużo opłacalniejsze jest wynajęcie fachowca, gdyż biorąc pod uwagę materiały ścierne i koszt wypożyczenia maszyn do cyklinowania, taki krok może nam się bardziej opłacać. Mamy też wtedy pewność, że cyklinowanie zostało wykonane w prawidłowy sposób.

Cyklinowanie starego parkietu przebiega analogicznie jak cyklinowanie parkietów nowych. Zwykle zaczyna się od nałożenia na cykliniarkę papierów o granulacji 36, lub 24. Ostatni szlif przeprowadzamy papierem 100-120. Kontynuujemy cyklinowanie aż podłoga będzie równa i gładka, bez brudu i śladów poprzedniego lakieru. Dopiero wtedy może zostać poddana lakierowaniu lub olejowaniu. Ubytki wypełniamy szpachlą. Substancję mieszamy z pyłem pozostałym po cyklinowaniu, dzięki czemu nabiera koloru identycznego z elementami drewnianymi. Podłoga po szpachlowaniu musi przejść ponowne cyklinowanie. Miejsca gdzie nie doszła cykliniarka wyrównujemy szliferkami kątowymi oraz cyklinami. Kolejnym etapem jest polerka, zacierająca różnice pomiędzy rotacyjnymi maszynami do brzegów a taśmowymi cykliniarkami pracującymi na środku pomieszczenia. Wszystko szczegółowo zostało opisane w dziale cyklinowanie.

Sposoby przejazdów cykliniarką warunkują późniejszy wygląd parkietu. Ilość przejazdów oceniana jest w trakcie, „na oko”. Cyklinowanie kontynuujemy aż do uzyskania czystej i równej powierzchni. Cyklinowanie pierwszego i kolejnych przejazdów wynika z wnioskowanego kierunku przejazdu ostatecznego najniższą granulacją papieru. Wygląd podłogi w znaczenej mierze będzie zależał od końcowego kierunku cyklinowania, szczególnie w przypadku ułożenia jej w tzw. „jodełkę”. Wykonując ostatnie cyklinowanie pod kątem uzyskujemy neutralny obraz cyklinowaniej powierzchni. Stosując natomiast cyklinowanie wzdłuż jednego rzędu, a w poprzek drugiego, uzyskamy widoczne pasy drewna ciemniejszego i jaśniejszego. Powyższy efekt możemy w znacznym stopniu zneutralizować polerką.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.