Bardzo często spotykamy się z pytaniem: jaką podłogę drewnianą wybrać? Nic w tym dziwnego, wybór drzewa i jego dostępność na rynku potrafi przyprawić o zawrót głowy. Co więcej, każda opcja posiada jedyne w swoim rodzaju wartości użytkowe, które wyróżniają ją na tle innych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania co do możliwości wyboru podłogi drewnianej, skontaktuj się z nami.

Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa listę najpopularniejszych gatunków z ich krótką charakteryzacją i zastosowaniem.

Badi (Bilinga)

Badi znane jest też pod nazwami takimi jak Bilinga czy Opepe. Szczególnie lubiane za swoją słoneczną kolorystykę. Mieni się barwami od złotego do pomarańczowego. Zawiła i pofalowana faktura dobrze znosi środki podkreślające rys drewna. Drewno to jest twarde, lecz umiarkowanie trudne w obróbce, cyklinowaniu i pracach parkieciarskich. Wyjątkowo odporne na warunki zewnętrzne. Stosowane w produkcji parkietów, desek tarasowych i forniru oraz w stolarce zewnętrznej.

Merbau

Drewno merbau to przede wszystkim oryginalność. Przeplatają się tu kolory przywodzące na myśl królewskie dwory: bursztyn i czerwień wina miesza się z drobnymi, wykonanymi przez naturę złoceniami. Jego wartości techniczne przewyższają nasz rodzimy dąb – egzotyk jest znacznie twardszy, a do tego odporny na pęknięcia z przesychania. Nie daje się również wilgoci, grzybom i owadom. Łączy w ten sposób nietuzinkowy wygląd z niezwykłą funkcjonalnością.

Sosna

Sosnę na tle konkurencji wyróżnia piękna, naturalna barwa oraz stosunkowo niska cena. Niestety, drzewo to jest dosyć miękkie, więc nie nadaje się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Trzeba również uważać w procesie kładzenia –zrobić to umiejętnie, inaczej podłoga może zacząć skrzypieć. Jednak po odpowiednim zabezpieczeniu i dobrym montażu, sosnowe wykończenie jest nam w stanie służyć długie lata m.in. w sypialniach i poddaszach, oferując swój piekny wygląd i charakterystyczny zapach.

Jesion

Jesion to szlachetny gatunek drzewa. Jest bardzo twardy i ciężki, a jednocześnie dość elastyczny, przez co idealnie sprawdza się jako parkiet. Szeroka rozpiętość barw jesionu pięknie prezentuje się na posadzce, a rozbudowana gra słojów dopełnia całość kompozycji. Świetna alternatywa dla dębu ze względu na swoją cenę – jest znacznie tańszy i nie odbiegając właściwościami technicznymi.

Dąb

Ze względu na swoje występowanie w naszym kraju, dąb jest jednym z najpopularniejszych polskich parkietów drewnianych. Należy do grona bardzo twardych i wytrzymałych, przez co nadaje się na podłogi w miejscach, gdzie panuje ruch o dużym natężeniu: w salonach, przedpokojach czy nawet kuchni. Z natury posiada jasną, słoneczną barwę. Istnieje również ciemniejsza odmiana – dąb wędzony. Ciemnego odcienia nabiera podczas procesu obróbki chemicznej. Można go cyklinować tak samo, jak zwykły dąb.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.