Zanim zdecydujemy się na rodzaj parkietu trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników. Jednym z najważniejszych jest rodzaj pomieszczenia, w którym chcemy położyć podłogę. Ma to decydujący wpływ na dalszy wybór drewna i wzoru, który zostanie ułożony.

Jeśli pomieszczenie jest duże i jasne, możemy zdecydować sie na ciemne gatunki drewna, które dodadzą wnętrzu ciepła. Natomiast jeżeli mamy ułożyć parkiet w małym i ciemnym pomieszczeniu, dużo lepszy będzie wybór jasnego drewna, które optycznie powiększy pomieszczenie. Ostatnio w Warszawie i Białymstoku bardzo popularne są podłogi z ciemnych gatunków drewna, np. orzech amerykański, czereśnia amerykańska, jatoba oraz akacja. Rodzimym odpowiednikiem jest wędzony dąb. Kolor można też uzyskać poprzez „parzenie” niektórych gatunków drewna, co daje nam jeszcze większą gamę kolorystyczną w obrębie dostępnych już gatunków.

Teraz przyszedł czas na wybór wzoru ułożenia parkietu. Podstawowy i najbardziej plastyczny wzór to cegiełka nieregularna. Klepki ułożone równolegle do dłuższej ściany optycznie wydłużą wnętrze. Analogicznie, klepki ułożone w poprzek pomieszczenia optycznie je skrócą i poszerzą. Natomiast położone pod katem 45 stopni nie zmienią proporcji wnętrza. Jest to aktualnie najpopularniejszy wzór układany przez naszych parkieciarzy w Białymstoku i Warszawie, również ze względu na łatwe cyklinowanie. Możemy też zdecydować się jodełkę, kwadraty, pasy krakowskie, wir lub drabinkę. Należy przy tym pamiętać o kierunku padania światła i kierunku włókien w drewnie. Dlatego najlepiej swój wybór skonsultować z parkieciarzem.

Drewno to materiał naturalny. Dlatego też nasza podłoga może różnić się kolorem od próbek widzianych w sklepie. Wpływ na to mogą też mieć warunki panujące w danym pomieszczeniu. Poza tym podłoga w mieszkaniu wystawiona jest na światło dzienne, co w niektórych wypadkach powoduje ciemnienie lub szarzenie drewna. Różny odcień mogą nadawać też lakiery, bejce i woski. Wykwalifikowany parkieciarz określi jaki efekt uzyskamy stosując dane środki. Ważne jest też zachowanie ostrożności przez wykonującego cyklinowanie i szeroka wiedza na temat drewna – pył powstający podczas cyklinowania niektórych gatunków drzewa może wywoływać alergie, lub powodować inne konsekwencje zdrowotne.

Niektóre gatunki drewna można bezproblemowo stosować nawet w łazience. Teak, Merbau, Lapacho doskonale się tam sprawdzą ze względu na bardzo wysoką doporność na wilgoć. Z tych gatunków drewna wykonuje się również tarasy, podesty wokół basenów oraz inne konstrukcje zewnętrzne.

Alternatywnym rodzajem parkietu są parkiety gotowe(lakierowane). Zwykle jest to dwu lub trzywarstwowy parkiet naturalny klejony z różnych gatunków drewna. Wierzchnia, widoczna warstwa wykonana jest zwykle z droższych gatunków drewna, natomiast niższe z tańszych gatunków drewna iglastego. Wierzchnia warstwa wykańczana jest kilkoma warstwami lakieru utwardzalnego promieniami UV. Cyklinowanie takiego parkietu nie jest konieczne.

Parkiety warstwowe są próbą połączenia funkcjonalności paneli z prestiżem drewna naturalnego. Łatwe w układaniu i nie wymagające początkowego cyklinowania i lakierowania, stanowią ciekawą alternatywę w stosunku do parkietu litego. Zdają też egzamin przy ogrzewaniu podłogowym. Głównymi wadami jest mniejsza warstwa ścierna parkietu, przez co można wykonać cyklinowanie zdecydowanie mniej razy. Lakier, choć trwały, jest dość podatny na uszkodzenia ze względu na to, iż lakierowane są pojedyncze klepki, a nie całość podłogi. Wreszcze bardzo często są widoczne różnice w poziomach poszczególnych klepek, ponieważ nie są zwykle one wstępnie całościowo obrobione przez cyklinowanie. Pomimo powyższych wad szybkość i łatwość montażu często kusi potencjalnych klientów(w Białymstoku i Warszawie zauważamy sporą sprzedaż tego typu produktów, z których też sporo montujemy).

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.