Podłogi pokryte naturalnym drewnem są eleganckie, bardzo trwałe i zapewniają naturalny mikroklimat, jednak są drogie (przynajmniej w stosunku do paneli podłogowych).  Jeśli mamy dylemat co wybrać – trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Panele nie są nowością, ale producenci cały czas starają się udoskonalać ich technologię.

Mają trójwarstwową budowę, stąd ich względna trwałość na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Mimo to, nie mają szans w porównaniu z litym drewnem. Na rynku pojawiają się coraz to nowe gatunki drewna, jakie można wykorzystać na ich wierzchnią warstwą.

Panele podłogowe powstały jako alternatywa dla droższego odpowiednika, czyli podłogi z drewna, która zachowuje jego częściowy wygląd i pozbawiona jest jego pewnych wad. Chodzi o fakt, że podłogi z naturalnego drewna z biegiem czasu zmienia swój kolor i blask. Z reguły ciemnieje, szarzeje, powstają nieestetyczne szpary pomiędzy deskami. Jednak nie każdy uważa to za wadę. Podłogi wyglądające jak w dawnych, tradycyjnych domach to obecnie coraz częściej pojawiający się trend.  

Współcześnie na wierzchnią warstwę paneli podłogowych mamy do wyboru kilkadziesiąt gatunków drewna w różnych kolorach. W procesie produkcji zabezpiecza się ją lakierem lub warstwą winylu. Istotnym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze paneli to klasa ścieralności wierzchniej warstwy. Im wyższa klasa, tym oczywiście lepiej. Im więcej przebywamy w danych pomieszczeniu, tym wyższej klasy panele powinny się w nim znaleźć.

Istnieją nawet takie panele, które są odporne na spory nacisk lub polecane do układania w pomieszczeniach o większej wilgotności. Ich rdzenie są wykonane ze wzmocnionej, impregnowanej płyty HDF, która maczana jest w środkach grzybobójczych. Dzięki temu pod wpływem ewentualnej wilgoci nie odkształcają się. Panele są odporne na wiele rodzajów zabrudzeń np. tłuszcz, lakier do paznokci, a nawet szybko zebrany żar z papierosa czy kominka.  Nie płowieją pod wpływem promieni słonecznych i nie odkształcają się pod wpływem wyższej temperatury.

Podłoga z naturalnego litego drewna to materiał trwały – nawet najcieńsze drewniane deski są trwalsze od paneli warstwowych, a posadzki z nich zrobione mogą przetrwać nawet setki lat.

Materiał ten wymaga jednak wyjątkowej pielęgnacji, by mógł wyglądać dobrze przez tak długi czas. Możliwości renowacji drewna to m.in. cyklinowanie, lakierowanie, olejowanie.

Drewno posiada doskonałą izolację termiczną od podłoża oraz zapewnia mikroklimat w pomieszaniu, czyli „oddycha” (oddaje i zabiera wilgoć), a także co ciekawe, pochłania szkodliwe pola wytwarzane z urządzeń elektrycznych. Do istotnych właściwości zalicza się także to, że nie ulega naładowaniu elektrostatycznemu, a tym samym nie przyciąga kurzu. Taka podłoga jest szczególnie polecana alergikom. Drewno ma właściwości tłumienia hałasów znacznie bardziej niżeli panele.  Jakiś czas temu poza rodzimymi gatunkami drewna zaczęto wykorzystywać gatunki egzotyczne, które mają inne właściwości (lepsza odporność na temperaturę, wilgoć). To pozwoliło na zastosowanie drewnianych podłóg w pomieszczeniach takich jak np. kuchnia czy łazienka. Takie drewno jest bogatsze w naturalne oleje, niżeli te krajowe, dlatego jest odporniejszej na wilgoć.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

  • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
  • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
  • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
  • wypełnianie ubytków w parkietach
  • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
  • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
  • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
  • określanie poziomu wilgotności podłoża
  • przekładanie parkietów
  • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

  • układania parkietów
  • cyklinowanie podłóg (Białystok)
  • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
  • restaurowania schodów i ich cyklinowania
  • doboru środków do ochrony parkietów
  • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
  • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.