Podłogi drewniane są trwałe, naturalne i piękne. Już dawno odkryliśmy parkiety z gatunków krajowych. A co z innymi częściami świata? Popularność drewna oraz egzotycznych parkietów z roku na rok wzrasta. Klientów nie przeraża nawet często duży koszt związany z zakupem materiału. A jako że od mnogości rodzajów może się zakręcić w głowie, przygotowaliśmy krótkie opisy poszczególnych gatunków drewna egzotycznego(patrz inne cześci działu „rodzaje drewna”)

Podłogi naturalne nadają wnętrzu specyficzny naturalny klimat. Rynek polski i zagraniczny ukazuje szeroki wybór zarówno kolorów, jak i rodzajów drewna, a co za tym idzie – duże możliwości aranżacyjne. Drewno egzotyczne także dobrze oddziałuje pozytywnie na zdrowie, jonizując powietrze. A jako że nie elektryzuje się, nie przyciąga również kurzu.

Niestety egzotyka ma swoją główną wadę – instalacja i cyklinowanie parkietów egzotycznych wiąże się ze sporym nakładem pracy. Jednak wydając pieniądze powinniśmy wziąć pod uwagę, że taka podłoga to zakup na długie lata. Zadania związane z montażem i cyklinowaniem powinno być zlecone profesjonalnej ekipie, która wszystko wykona zgodnie z zaleceniami. Parkiety egzotyczne często poddawane są olejowaniu, przez co ekipy zajmujące się cyklinowaniem uważają je za trudniejsze w wykończeniu. Niestety pod oleje cyklinowanie musi być wykonane zdecydowanie dokładniej.

Dużo osób uważa że parkiety drewniane są podatne na uszkodzenia. Nic bardziej mylnego. Dzięki wykresom zawartym na stronie możemy szybko porównać takie parametry jak twardość i stabilność rodzimych gatunków do egzotycznych. Drewno egzotyczne, w przeciwieństwie do gatunków krajowych ma też możliwości regeneracyjne, co oznacza, że niewielkie ubytki znikają pod wpływem pęcznienia drewna(oczywiście w niedużym stopniu). Odpowiednio zabezpieczając drewno egzotyczne możemy wydłużyć okres do kolejnego cyklinowania.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.