Rodzaj i jakość podłogi drewnianej znacznie wpływa na charakter pomieszczenia. Urządzenie salonu to tak naprawdę decyzja na lata, więc odpowiedni dobór elementów jest kluczowy, byś czuł się w swoim domu komfortowo i przyjemnie. Właściwy materiał na podłogę drewnianą gwarantuje lepszą estetykę salonu oraz dobry klimat. Jaką zatem wybrać?

Urządzając salon, stajesz przed jednym z największych dylematów: jaką podłogę wybrać?
W naszym umiarkowanym klimacie najlepsze jest naturalne, ciepłe drewno – szczególnie jesienią i zimą.

Wybierając podłogę, zwróć uwagę na kilka kwestii:

Wybierz styl, który sprawi, że będziesz czuć się komfortowo w swoim salonieWytypuj kolor podłogiDobierz jej formatZdecyduj o rodzaju powierzchni (parkiet, panele itp.)
Wybór drewna do podłogi

Kluczową kwestią, nad którą musisz się pochylić na początku, jest wybór odpowiedniego gatunku drewna do podłogi. To on będzie odpowiedzialny za trwałość podłogi. Najlepsze pod tym względem jest drewno egzotyczne, aczkolwiek musisz liczyć się z dużym wydatkiem. Jeżeli chodzi o rodzimy wybór, to najlepszym rozwiązaniem będzie solidny, pachnący i estetyczny dąb bądź jesion.

Jeżeli marzysz o podłodze na zawsze i dysponujesz odpowiednimi środkami, wybierz lite deski. Są one niezwykle wytrzymałe i praktycznie niezniszczalne. Kolejnym rozwiązaniem mogą być panele drewniane, czyli parkiet naturalny (najczęściej 2-3 – warstwowy), który łatwo ułożysz z gotowych elementów.

Najtańszą alternatywę stanowią panele laminowane. Pamiętaj o tym, by wybrać te o najwyższej klasie ścieralności. Wybór należy do Ciebie. Najważniejsze to wybrać najlepsze jakościowo drewno. Nasza firma pomoże Ci na każdym etapie urządzania salonu – począwszy od wyboru materiału, przez układanie podłóg, skończywszy na cyklinowaniu.

Drewniane podłogi – nowa rola

Drewniane podłogi od dawna znane są ze swojej trwałości, elegancji i pozytywnej atmosfery, którą wprowadzają. Oprócz walorów użytkowych w salonie coraz częściej architekci wnętrz sięgają po naturalne materiały, jak drewno, by odnawiać wygląd pomieszczeń. By po prostu dawać im drugie życie. Aktualnie drewniane podłogi również ulegają nowym trendom, dzięki czemu możesz pokusić się o nowoczesne, zaskakujące rozwiązanie wg swojej inwencji lub korzystając z usług designera.

Aktualne trendy

W dzisiejszym świecie liczy się, by być na czasie z aktualną modą, szczególnie pod względem aranżacji wnętrz. Nie chcesz przecież zbudować dom lub wykonać remont po swojemu i za kilka lat stwierdzić, ze wnętrza są przestarzałe. Estetyka, klarowność, poczucie przestrzeni – skandynawski styl jest coraz bardziej rozchwytywany w organizowaniu salonu. Wykorzystaj trzyrzędową klepkę, co pozwali Ci ułożyć podłogę naprzemiennie, nie tracąc przy tym jej jednolitego koloru, a znacznie zmniejszysz koszty inwestycji. Nowoczesność to zabawa kolorem, która umożliwia dopasowanie dowolnych mebli i gadżetów.

Podłoga drewniana na lata

Dlaczego warto wybrać naturalne drewno do wykończenia wnętrz? Jest ono wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i posłuży Ci na wiele lat. Umożliwia wykonanie wielu wzorów. Jego naturalność kreuje pozytywną atmosferę i relaksuje po ciężkim dniu pracy. Tworzy także zdrowy mikroklimat. Decydując się na podłogę drewnianą, pamiętaj o tym, by wybrać najlepszy gatunek drewna, typ podłogi, kolor oraz odpowiednio zaplanuj rozmieszczenie mebli. Jeżeli masz więcej pytań, chętnie pomożemy Ci odnowić Twoje mieszkanie!

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.