Parkiet do domu to inwestycja na wiele lat. Dlatego tak ważny jest wybór materiałów, montaż oraz regularna pielęgnacja. Doświadczenie wielu naszych klientów pokazuje jednak, że nie zawsze jest czas na odpowiednie obchodzenie się z parkietem. W wyniku tego często ulega zaawansowanym zabrudzeniom bądź uszkodzeniom. Dzisiaj przedstawimy Ci sposoby na to, jak odnowić parkiet w Twoim domu!

Renowacja olejowanego parkietu

Olejowanie i woskowanie to naturalne, tradycyjne i sprawdzone sposoby na konserwowanie drewna. Głównym walorem z pokrycia olejem drewnianej podłogi jest znaczna odporność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Niewielki rysy same się ,,schodzą” i nie ma konieczności skorzystania z usług cyklinowania.

Z pewnością jednak nie raz plamy na parkiecie zmroziły krew w Twoich żyłach. Na szczęście, jeżeli użyto oleju na podłodze, nie musisz dzwonić po fachowca. Wystarczy, że przemyjesz parkiet zmywaczem do powierzchni. Co prawda czynność ta zostawi ślad, ale starcie papierem ściernym rozwiąże problem. Aby wszystko wróciło do normy, musisz nałożyć nową warstwę oleju. Olejami i woskami możesz odnowić jedno uszkodzone lub zabrudzone miejsce, bez potrzeby szczegółowego remontu.

Odnowa lakierowanego parkietu

Wybór lakieru jako środka impregnującego to również dobry wybór. Skutecznie zabezpiecza drewno przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami. Decydując się na lakier, pamiętaj, że najlepiej, jakby był elastyczny, by pod wpływem uderzenia mechanicznego się ugiął, natomiast nie odpryskiwał. Lakier sprawia również wrażenie, że parkiet odbija światło niczym lustro, co znacznie rozświetli pomieszczenie, dodając jej pozytywnych fluidów. Renowacja parkietu lakierowanego jest trudna. Na szczęście niewielkie rysy usuniesz np. pisakiem z szybkoschnącym lakierem. Natomiast ślady po jedzeniu, czy też tłuszczu można usunąć np. benzyną ekstrakcyjną.

Cyklinowanie parkietu

Czym jest cyklinowanie? To metoda szlifowania powierzchni parkietu bądź podłogi za pośrednictwem cykliniarki. Celem jest zdarcie uszkodzonej i zużytej powierzchni drewna. Po usunięciu powłoka wygląda jak nowa.

Kiedy cyklinowanie parkietu jest niezbędne?

1. Cyklinowanie konieczne jest na początku wobec nowo zamontowanego parkietu w celu wyrównania całej powierzchni przed dalszym lakierowaniem lub olejowaniem;
2. W przypadku mocnych uszkodzeń należy zeszlifować warstwy lakieru do parkietu i uzupełnić ewentualne ubytki;
3. Gdy parkiet naturalnie się zużyje (po wielu latach) lub w wyniku przetarcia warstwy ochronnej, a nie ma innego sposobu na renowacje parkietu, cyklinowanie również będzie konieczne;

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.