Ługowanie jest to chemiczne barwienie drewna, pozwalające uzyskać mu unikalny kolor. Pośrednim efektem jest również postarzanie drewna oraz pokazanie jego usłojenia. Jak zrobić to prawidłowo? Jakich efektów można się spodziewać po cyklinowaniu i naniesieniu różnokolorowych ługów?

Pierwszą, i najważniejszą dla efektu rzeczą będzie odpowiednie cyklinowanie parkietu, desek, mozaiki lub innej powierzchni, którą zamierzamy ługować. Po odpowiednim cyklinowaniu, oraz dokładnym polerowaniu zastanawiamy się jakiego ługu użyć. Możemy uzyskać sporo odcieni i kolorów, od bieli po ciemną podłogę, przypominającą dąb wędzony. Decydując się na którąś z firm produkujących ług, warto pomyśleć też o reszcie jego wykończenia – na ług można nanieść olej zwykły, barwiony, lub też lakier. Ważne by te produkty wzajemnie nie kolidowały i nie osłabiały uzyskanego efektu.

Ług nanosimy na świeżo cyklinowaną i lakierowaną podłogę najczęściej wałkiem. Ważne jest równomierne jego rozprowadzenie. Powierzchni nie padujemy, pozwalamy chemii trawić drewno. Po wyschnięciu ługu nanosimy warstwę zabezpieczającą – może być to mydełko zabezpieczające pory drewna przed wnikamiem brudu, najpopularniejszy olej lub też zwykłe lakierowanie.Ze sposobem późniejszego wykończenia drewna wiąże się też uzyskany efekt po całej operacji. Naniesienie na ługi lakieru może odrobinę osłabić efekt „bieli”, lecz lakier będzie najdłużej bezobsługowy. Ważne w jego przypadku jest naniesienie odpowiedniego podkładu, odcinającego go chemicznie od powierzchni drewna. Oleje natomiast uwidocznią wyraźniej rys i usłojenie podłogi.

Ługi w naszym kraju wśród wykonawców oraz klientów są jeszcze mało znane oraz mało popularne. Pomimo tego doświadczony parkieciarz powinien odpowiedzieć na bardziej dokładne pytania związane z cyklinowaniem powierzchni pod ług, jego nanoszeniem i późniejszą konserwacją.

 

 

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.