Trwałość naszego parkietu zależy w dużej mierze od rodzaju jego zabezpieczenia. Najpopularniejszą formą jest cyklinowanie i pokrycie lakierem, które można wykonać w ramach prac parkieciarskich lub też kupić podłogę wykończoną fabrycznie.

Pamiętajmy o tym, że sposób wykończenia powierzchni może podkreślić strukturę i charakter wybranego gatunku drewna lub też te cechy stonować. Materiał jakim jest drewno sprawia, że niemożliwe jest uzyskanie identycznego efektu jak na oglądanych wcześniej próbkach. Dzięki temu każda podłoga ma niepowtarzalny charakter.

Lakierowanie jest najszerzej stosowanym sposobem ochrony. Gdy zakończymy cyklinowanie, na suchą i wypolerowaną powierzchnię nanosimy warstwę lakieru podkładowego i nakładamy dwie lub trzy warstwy lakieru nawierzchniowego, stosując międzywarstwowe matowanie. Lakier podkładowy pozwala na uzyskanie różnorodnych efektów wizualnych takich jak intensywniejsza struktura drewna, ciemniejszy lub jaśniejszy odcień. W obrębie niektórych producentów nie stosujemy go. Lakiery, jako popularny sposób zabezpieczania podłogi dzielą się na wodorozcieńczalne lub rozpuszczalnikowe. Aktualnie w Warszawie i Białymstoku najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym przez cykliniarzy są niskotoksyczne lakiery wodne. Dla uzyskania oczekiwanego efektu podłogę można przed lakierowaniem barwić na dowolny kolor.

Decydując się na rodzaj lakieru warto skonsultować się z parkieciarzem. Lakiery mogą reagować z wcześniej pomalowanymi ścianami i sufitami, nadając im żółtą barwę. Różne rodzaje lakierów pozwalają na uzyskanie innych efektów i większej bądź mniejszej trwałości powierzchni. Niebagatelne znaczenie ma też ich toksyczność – aktualnie lakiery na bazie wody wypierają rozpuszczalnikowe starego typu. Przy wykonywaniu prac w miejscach użyteczności publicznej lub też zamieszkałych zdecydowanie odradza się stosowanie lakierów na bazie rozpuszczalników chemicznych. Dużą zaletą lakierów akrylowych jest też to że w minimalnym stopniu zmieniają one barwę drewna po cyklinowaniu, zachowując jego naturalny odcień. Ze względu na nietoksyczność są też preferowane przez większość parkieciarzy.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.