Parkiet może być doskonałą ozdobą na podłodze każdego domu. Musi jednak spełniać jeden warunek: być zadbany. Oznacza to, że trzeba okresowo poddawać go zabiegom pielęgnacyjnym, które zachowają jego naturalny urok lub będą potrafiły go przywrócić.

Jednym z niezbędnych zabiegów jest lakierowanie parkietu. Najlepiej zlecić to profesjonaliście, chociaż samodzielne jego wykonanie także jest możliwe, trzeba wówczas spróbować ustrzec się przed kilkoma, popularnymi błędami rzutującymi na stan parkietu.

Pierwszym błędem jest wybranie na czas lakierowania niesprzyjającej temperatury. Zarówno przesadnie wysoka temperatura, jak i przesadnie niska, połączona z nadmierną wilgotnością albo wysuszeniem powietrza może przyczynić się do problemów z wyglądem parkietu. Aby uniknąć pęcherzyków, bądź lepienie się lakieru przez długi czas należy zadbać o temperaturę do 25 st. Celsjusza oraz wilgotność między 45% a 65%.

Drugim często spotykanym błędem jest dostrzeganie miejsc łączenia lakierowanych części parkiety. Wiąże się go zazwyczaj ze złą jakością samego lakieru, jak i – głównie – z powodu złej temperatury i wilgotności. Kiedy jest za gorąco, substancja na parkiecie będzie nadmiernie szybko wysychać, a przy suszy w powietrzu wyschnie za szybko. To utrudnia równomiernie rozprowadzanie lakieru i zamiast jednolitej połyskującej powłoki można uzyskać widoczne miejsca łączeń między warstwami substancji.

Trzecim często pojawiającym się błędem jest powstanie pęcherzyków powietrza podczas lakierowania. Nie jest to w efekcie ani estetyczne, a pękające pęcherzyki sprawiają, że parkiet nie jest odpowiednio chroniony. W takiej sytuacji gaz z lakieru uwolni się po naniesieniu powłoki lakieru na parkiet i stanie widoczny jako pojedyncze pęcherze albo grupa pęcherzyków.

Czwarty błąd, który występuje przy lakierowaniu parkietu związany jest z jego mniejszą odpornością na brud, uszkodzenia, zarysowania. Jest to najczęściej efekt niepoprawnych warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Brak regularnego wietrzenia w czasie lakierowania i po nim, przy nadmiernym wychłodzeniu parkietu oraz narażeniu go na wilgoć lakier nie będzie poprawie wysychał i straci na wytrzymałości. To z kolei przełoży się na jego ochronne właściwości. Zamiast chronić parkiet może zacząć odpryskiwać i dawać nieładny efekt wizualny.

Piątym błędem jest brak wyczyszczenia parkietu ze wszystkich zanieczyszczeń, nawet bardzo drobnych. Jeżeli przed przystąpieniem do lakierowania nie usunie się wszelkich drobinek kurzu, brudu, włosków z jego powierzchni, wówczas zostaną one pokryte lakierem. Nawet jeśli nie będą bardzo widoczne, będą wyczuwalne pod dotykiem dłoni albo stopy. Bardzo często taki efekt bywa uznawany za wadę wynikającą z zanieczyszczenia lakieru, lecz jest to wynik niepoprawnego przygotowania lakieru.

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.