Doussie jest drewnem pochodzącym z różnych gatunków drzew występujących prawie w całej Afryce. Powoduje to oczywiście zróżnicowanie właściwości. Drewno Doussie sprzedaje się czasem z tego powodu pod innymi stosowanymi w regionach z których to drewno pochodzi. np. papao (Ghana), apa (Nigeria), lingue (Wybrzeże Kości Słoniowej). Spowodowane jest to próbą bliższego określenia właściwości surowca.

Dzięki znacznej twardości i niskiej ścieralności Doussie jest bardzo lubianym gatunkiem egzotycznego drewna importowanego do Europy. Estetyczny wygląd oraz niebagatelna kolorystyka sprawia że oprócz wykonywania z niego elementów konstrukcyjnych i stolarki zewnętrznej, bardzo chętnie jest stosowany w produkchi schodów, parkietów, mebli oraz wyposażenia wnętrz. Dobrze znosi kontakt z wodą. Łatwo przechodzi cyklinowanie.

Doussie posiada bogaty rysunek drewna, o odbarwionej, brązowo-pomarańczowej twardzieli, ciemniejącej z upływem czasu. Cechą charakterystyczną są duże naczynia zawierające wciski wypełnione białym lub złotym pyłem. Kolor pyłu pozwala na odróżnienie szlachetniejszych gatunków Doussie od tych mniej szlachetnych.

Doussie jest tłustym gatunkiem drewna. Zwiększa to jego odporność i trwałość, natomiast utrudnia klejenie oraz nakładanie impregnatów i środków lakierniczych. Wyjątkowo bogate w te substancje jest drewno Doussie, w którym pył zawarty w naczyniach ma żółty kolor. W niektórych przypadkach może być używane bez pokrywania powierzchni warstwami ochronnymi, gdyż Doussie nie ma tendencji do odbarwień.

Doussie jest łatwe w obróbce, bezproblemowo przechodzi cyklinowanie, jednak należy pamiętać że pył drzewny może powodować alergie oraz problemy dermatologiczne. Cyklinowanie więc należy wykonywać z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

Cyklinowanie i prace związane z cyklinowaniem – łatwe
Dostępność ( Warszawa, Białystok ) – dostępne

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.