Zachowanie trwałości powłoki lakierniczej w znacznym stopniu zależy od utrzymania warunków schnięcia lakieru zgodnie z normami pracy z lakierem po cyklinowaniu. Należy pamiętać o 14-dniowym okresie twardnienia lakieru, podczas którego należy użytkować podłogę z większą ostrożnością. Podczas powyższego okresu staramy się nie przesuwać mebli po powierzchni polakierowanej podłogi. Nóżki mebli podklejamy filcem lub innym materiałym uniemożliwiającym uszkodzenie podłogi. W pierwszym okresie użytkowania nie przykrywamy nowej podłogi dywanami, mogącymi zakłócać proces utwardzania się lakieru. Oczywiście o tym wszystkim powinien Państwa poinformować parkieciarz, wykonujący układanie oraz cyklinowanie parkietu w domu lub obiekcie.

Pielęgnacja podłogi to dwa procesy: czyszczenie oraz okresowa konserwacja. Dokładność usuwania zanieczyszczeń zdecydowanie przedłuża okres użytkowania lakierowanego parkietu. Największym wrogiem lakierowanej osadzki jest piasem, najczęściej wnoszony na obuwiu. Powoduje on drobne zarysowania lakieru uszkadzające jego powłokę. W powstałe wgłębienia bez trudu wnika brud, wbudowując się w strukturę podłogi. Oczywiście powoduje to duże straty w wyglądzie naszego parkietu. Dlatego bardzo ważne jest regularne utrzymywanie czystości parkietu.

Czyszczenie przeprowadzamy za pomocą szmaty mopa, lub innego urządzenia, stosując środki dozwolone przez producenta lakieru. Należy pamiętać o tym, że zbyt duża wilgoć lub zbyt długie utrzymywanie się jej na powierzchni parkietu może go uszkodzić. Dlatego nie przesadzamy z ilością nakładanych środków.

Pierwszą konserwację parkietu, w przypadku posadzek lakierowanych, można przeprowadzić już po wykonaniu prac związanych z cyklinowaniem, lakierowaniem i montażem listew, oczywiście po odpowiednim okresie przerwy pozwalającym na utwardzenie lakieru. Prace remontowe często matowią lakier, a taka czynność przywraca nam jego pierwotny wygląd. Konserwację podłóg lakierowanych przeprowadzamy zawsze z użyciem środków wytypowanych przez wytwórcę lakieru lub gotowych, lakierowanych elementów podłogi. Można też używać gotowych zestawów do nakładania wyżej wymienionych środków, np firmy Bona. Zdecydowanie ułatwia to przebieg całej operacji.

Cały zabieg konserwacji przeprowadzamy po wykonaniu gruntownego czyszczenia podłogi. Równomiernie nanosimy środek na całą powierzchnię podłogi, starając się uniknąć powstania jakichkolwiek zacieków. Jak wspomnieliśmy powyżej, ułatwią to nam firmowe zestawy producenta do czyszczenia parkietu. Tak zakonserwowaną podłogę pozostawiamy do wyschnięcia. Środek konserwujący w tym czasie na stałe zwiąże się z lakierem.

Częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych powinna być uzależniona od intensywności użytkowania podłogi. Tak naniesiona warstwa ochronna zdecydowanie wydłuży okres pomiędzy kolejnymi cyklinowaniami parkietu, i pozwoli nam się cieszyć jego wspaniałym wyglądem przez dłuższy czas.

 

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.