Przedstawiamy poradniki dotyczące szeroko pojętej branży parkieciarskiej.

Dowiesz się tu, jakich usług renowacyjnych może wymagać Twój parkiet, na jaką podłogę drewnianą warto się zdecydować w poszczególnych pomieszczeniach oraz jak zabezpieczać posadzkę przed ewentualnymi uszkodzeniami czy przyspieszonym zużyciem.

Rady te pochodzą od profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w wykonywanym zawodzie.

Regularnie podwyższamy nasze kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez czołowych producentów podłóg.

Nie obce są nam wszelkie branżowe nowości techniczne i technologiczne. Jeśli masz pytania do naszych specjalistów, skontaktuj się z naszym biurem w Warszawie.

Zmiany koloru parkietu

Wzorując się na pracach stolarskich, wiele osób próbuje zmienić oryginalną barwę parkietu i drewna, upodobniając je do niegdyś trudno dostępnych gatunków egzotycznych. Oryginalne barwy drewna nadają wnętrzu charakter oraz ekskluzywny wygląd. Techniki barwienia parkietu po wygładzeniu zapożyczone są ze stolarstwa, gdzie zostały udoskonalone wcześniej. Barwienie odbywa się zwykle przez impregnację specjalnymi barwnikami – bejcami, rozpuszczanymi

Czytaj więcej

Skąd się biorą szczeliny w parkiecie?

Skąd się biorą szczeliny w parkiecie? Skąd się biorą szczeliny w parkiecie? Dlaczego po sezonie grzewczym mamy zwykle duże większe szczeliny niż wiosną latem? Zapraszamy do przeczytania kilku faktów pomagających zrozumieć pracę drewna. Skurcz drewna jest zjawiskiem anizotropowym(zmiany rozmiaru są zależne od kierunku badania). Patrząc przez przekrój drewna, badając jego szerokość, znajduje się w nim

Czytaj więcej

Jaką podłogę drewnianą wybrać do salonu?

Rodzaj i jakość podłogi drewnianej znacznie wpływa na charakter pomieszczenia. Urządzenie salonu to tak naprawdę decyzja na lata, więc odpowiedni dobór elementów jest kluczowy, byś czuł się w swoim domu komfortowo i przyjemnie. Właściwy materiał na podłogę drewnianą gwarantuje lepszą estetykę salonu oraz dobry klimat. Jaką zatem wybrać?

Czytaj więcej

Jak odnowić parkiet w domu?

Parkiet do domu to inwestycja na wiele lat. Dlatego tak ważny jest wybór materiałów, montaż oraz regularna pielęgnacja. Doświadczenie wielu naszych klientów pokazuje jednak, że nie zawsze jest czas na odpowiednie obchodzenie się z parkietem. W wyniku tego często ulega zaawansowanym zabrudzeniom bądź uszkodzeniom. Dzisiaj przedstawimy Ci sposoby na to, jak odnowić parkiet w Twoim

Czytaj więcej

Jak wykonać profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża?

Zbadanie wilgotności podłoża to jedna z ważniejszych czynności, którą wykonuje się przed montażem parkietu. Posadzka powinna być odporna i stabilna, by wytrzymywać różnice napięć powstających w drewnie, zmiany wilgotności oraz temperatury powietrza. Długotrwałość oraz elegancja położonego parkietu w dużej mierze zależy od sposobu przygotowania podłoża, a na to wpływa rzecz jasna jego wilgotność.

Czytaj więcej

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.