Cyklinowanie parkietów gotowych, czyli renowacja na posadzkach z elementów fabrycznie wykończonych.

Co robić, gdy nasza piękna podłoga, ułożona z gotowych elementów zaczyna się zużywać? Czy da się taką podłogę cyklinować?

Wśród aktualnie układanych podłóg drewnianych coraz większy odsetek stanowią podłogi gotowe, a więc te lakierowane, bądź olejowane fabrycznie. Jak więc naprawić powłokę lakieru podczas normalnego zużycia? Różnice pomiędzy podłogą wykończoną rzemieślniczo przez cykliniarza, a podłogą lakierowaną w fabryce powinny zmusić nas do głębszego zastanowienia przed wyborem chemii do wykończenia tego typu podłogi, oraz samego sposobu wykonania renowacji

Lakierowanie fabryczne znacząco różni się od wykonywanego w warunkach domowych. Składa się z szeregu zautomatyzowanych operacji, oraz jest autonomiczne dla każdego producenta. Z tego powodu lakier wykonany w fabryce różni się od lakieru nałożonego przez cykliniarza. Zwykle operacje wykonywane w fabryce, to: cyklinowanie powierzchni elementu, czyszczenie wraz z odpyleniem, wykonanie powłoki gruntującej za pomocą walców, nałożenie powłoki podkładowej oraz dwóch warstw akrylowego lakieru nawierzchniowego. Zwykle powłokę gruntującą oraz podkładową nakłada się bardzo cienko, lecz kilkukrotnie. Technika fabryczna pozwala na kilkunastosekundowe odstępy pomiędzy warstwami (technika UV). Tak utwardzany lakier powoduje powstanie warstwy, której łączenie z nową powłoką renowacyjną wykonywaną z konieczności, jest mocno utrudnione.

Z tego powodu, do obowiązków cykliniarza należy uzyskanie technicznych informacji od producenta, czy nałożenie nowej warstwy lakieru jest możliwe. Jeśli naniesenie nowej warstwy lakieru jest możliwe, producent powinien też określić jaki to jest typ lakieru. Oczywiście o wszystkim powinien być informowany inwestor.

Jeśli producent nie przewiduje możliwości naniesienia nowej warstwy lakieru, powinien on określić inny sposób renowacji podłogi, np poprzez cyklinowanie.

Przed naniesieniem nowej warstwy lakieru, podłogę dokładnie matowimy drobnym papierem ściernym. Jeśli posadzka jest miejscami nierówna, robimy to bardzo ostrożnie, cyklinowaniem nie zetrzeć powłoki lakierniczej w miejscach wyżej położonych. W niektórych przypadkach, wzmacniamy wiązanie środkami gruntującymi typu Bona Prep. W przypadku niedokładnego przeszlifowania lakieru, istnieje możliwość, że będzie się on złuszczał.

Na wyszlifowaną powierzchnię stosujemy lakier określony przez producenta. Inwestor powinien jednak być poinformowany o tym, że lakier nakładany przez cykliniarza w warunkach domowych, nie tak doskonale położony jak na nowych, fabrycznych elementach. Dlatego powinniśmy swoje oczekiwania co do podłogi dostosować do technicznych możliwości jej renowacji.

 

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.