Wady i zalety środków do zabezpieczenia podłogi

Drewno, które tworzy parkiet musi być prawidłowo zabezpieczane, w przeciwnym razie straci na uroku oraz zacznie się niszczyć.

Czytaj więcej

Lakierowanie parkietu – najczęstsze błędy

Parkiet może być doskonałą ozdobą na podłodze każdego domu. Musi jednak spełniać jeden warunek: być zadbany. Oznacza to, że trzeba okresowo poddawać go zabiegom pielęgnacyjnym, które zachowają jego naturalny urok lub będą potrafiły go przywrócić.

Czytaj więcej

Co oznacza I-, II-, III- klasa parkietu?

Wybór parkietu do mieszkania to nie tylko wybór jego koloru, dopasowanego do reszty mebli w pomieszczeniu. To także wybór parkietu określonej klasy, co bywa znacznie bardziej skomplikowane, niż barwa.

Czytaj więcej

Trendy w parkietach

Współczesność stawia na jakość, użyteczność i długotrwałość, dlatego eleganckie, drewniane podłogi stają się coraz bardziej popularne oraz chętniej kupowane. Mimo swojej ceny warte są inwestycji na długie lata. A jakie trendy są obecnie teraz na rynku?

Czytaj więcej

Podłogi drewniane czy panele podłogowe?

Podłogi pokryte naturalnym drewnem są eleganckie, bardzo trwałe i zapewniają naturalny mikroklimat, jednak są drogie (przynajmniej w stosunku do paneli podłogowych). Jeśli mamy dylemat co wybrać – trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Czytaj więcej

Panele podłogowe – w pigułce

Współcześnie najczęściej spotykanym w polskich domach i mieszkaniach pokryciem podłóg są panele.
Lubimy je za stosunek ceny do jakości, ogromny wybór kolorów lub wzorów, łatwość montażu, jak i
demontażu.

Czytaj więcej

Trendy w parkietach 2018

Trendy zmieniają się nie tylko w modzie, ale i w podłogach. Niektóre materiały i kolory stają się „passe”, a inne zdobywają uznanie zarówno wśród projektantów, jak i domowych majsterkowiczów. Ci, którzy interesują się tematami dotyczącymi wystrojów wnętrz, doskonale zdają sobie sprawę jak ważnym dopełnieniem całości wnętrza, jest odpowiednio dobrana podłoga. W dużej mierze za charakter […]

Czytaj więcej

Technika cyklinowania – sposoby szlifu drewna

Cyklinowanie powierzchni podłogi drewnianej ma za zadanie wyrównanie jej, nadając jej cechy płaszczyzny poprzez usunięcie niewielkich nadwyżek materiału posadzki, mieszczących sie w zakresie dopuszczalnych tolerancji grubości. Jako, że mogą być to jedynie małe występy materiału, a dawka ich usunięcia precyzyjna, stosujemy do tego technikę cyklinowania (szlifowania). Nie może być ona użyta do usuwania nierówności, wynikających z usterek powierzchni posadzki. Z tego powodu tak wielkie znaczenie dla jakości podłogi ma sposób i dokładność przygodowania podkładu.

Czytaj więcej

Grzyby, bakterie i owady, czyli o tym, co szkodzi drewnu.

Grzyb w drewnie niesie ze sobą największe ryzyko uszkodzenia jego struktury. Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi grzyba jest wilgotność drewna powyżej 20%. Rozwój zaczyna się z zarodników, obecnych w otoczeniu, które podatny grunt do wzrostu znajdują na mokrej powierzchni drewna. Grzyb rownież chętnie rozwija się wewnątrz drewna – w jego spękaniach, w postaci puszystych nalotów podobnych do waty. Najpopularniejszymi gatunkami grzyba, szkodzącymi podłogom, są: grzyb piwniczny, grzyb domowy biały oraz grzyb domowy właściwy.

Czytaj więcej

Szczeliny w parkiecie a zjawisko skurczu drewna.

Jakie są powody szczelinowania parkietu, jego pofalowania, lub w ekstremalnych przypadkach zrywania kontaktu z podłożem? W tym dziale opiszemy zjawisko skurczu drewna, a więc sposób, w jaki zmienia swój wymiar. Drewno o wysokiej i niskiej stabilności, a wiec różne gatunki liściaste, iglaste oraz egzotyczne. Co wybrać przed cyklinowaniem, układając parkiet lub deskę? Jak odpowiednio dobrać rozmiar elementów, aby uniknąć kłopotów przy użytkowaniu? Czy stosunek jego długości, szerokości i grubości jest ważny? Powody szczelinowania parkietu oraz zmiany jego wymiarów.

Czytaj więcej

Cyklinowanie parkietów gotowych, czyli renowacja podłóg fabrycznych

Co robić, gdy nasza piękna podłoga, ułożona z gotowych elementów zaczyna się zużywać? Czy da się taką podłogę cyklinować? Wśród aktualnie układanych podłóg drewnianych coraz większy odsetek stanowią podłogi gotowe, a więc te lakierowane, bądź olejowane fabrycznie. Jak więc naprawić powłokę lakieru podczas normalnego zużycia? Różnice pomiędzy podłogą wykończoną rzemieślniczo przez cykliniarza, a podłogą lakierowaną w fabryce powinny zmusić nas do głębszego zastanowienia przed wyborem chemii do wykończenia tego typu podłogi, oraz samego sposobu wykonania renowacji

Czytaj więcej

Szlifowanie międzywarstwowe lakierowanych posadzek

Pierwszym krokiem zabezpieczenia lakierem wycyklinowanej podłogi jest naniesienie na parkiet środka gruntującego. Środek ten, wsiąkając w drewno, powoduje podniesienie się tzw. \”włosów\”. Oznacza to że z powierzchni drewna będą wystawały jego małe końcówki, a powierzchnia będzie w pewnym stopniu szorstka. Przy okazji zwykle podczas nanoszenia gruntu przedostaje się do podkładu sporo nieczystości z powierzchni, które wtapiają się w podkład. Jak zniwelować ten efekt, by cyklinowane i polakierowane powierzchnie były gładkie?

Czytaj więcej

Ługowanie cyklinowanej podłogi

Ługowanie podłogi jest to wytrawianie chemiczne powierzchni drewnianej, pozwalające zachować jego jasny kolor. Ubocznym i często oczekiwanym efektem jest również postarzanie drewna oraz uwidocznienie jego usłojenia. Jak prawidłowo ługować świeżo cyklinowaną powierzchnię? Jakich efektów można się spodziewać nanosząc różne ługi? Krótko na temat alternatywnych sposobów barwienia i postarzania podłogi.

Czytaj więcej

Zmiany barwy parkietu

Barwienie parkietu po cyklinowaniu – sposoby i związane z tym problemy. Coraz większe zainteresowanie parkietami egzotycznymi wymusza na parkieciarzach umiejętność zmiany barwy cyklinowanej powierzchni. Krótko na temat upodobnienia parkietu do drewna egzotycznego. Impregnaty i chemia służąca do ich zabezpieczania. Sposoby nanoszenia i rozprowadzania bejc. Koszty barwienia parkietu i związana z tym opłacalność inwestycji.

Czytaj więcej

Czyszczenie i konserwacja parkietu po cyklinowaniu

Konserwacja parkietu ma na celu zabezpieczenie jego przed działaniem czynników mechanicznych, prowadzących do jego uszkodzenia. W jaki sposób zachować pierwotny wygląd i trwałość powierzchni lakierowanej bez potrzeby jej ponownego cyklinowania? Po jakim czasie od cyklinowania można czyścić podłogę? Kilka słów o warunkach użytkowania posadzki oraz o jej okresowej konserwacji.

Czytaj więcej

Cyklinowanie i bezpieczeństwo pracy

Cyklinowanie i związane z tym niebezpieczeństwa. Prawidłowe szlifowanie parkietu maszynami taśmowymi. Ochrona słuchu i dróg oddechowych przez parkieciarzy. Prawidłowy montaż cykliniarki oraz przygotowanie do cyklinowania na podstawie szlifierki Lagler Hummel. Utylizacja pyłu szlifierskiego. Wskazówki dotyczące bezpiecznego cyklinowania różnymi maszynami szlifierskimi. Wymiana pasów ściernych w szlifierkach taśmowych.

Czytaj więcej

Drewno Tauari

Tauari, zwane również dębem brazylijskim. Kusząca alternatywa dla naszego krajowego dębu. Klientów kusi wyraźny rys słoja oraz niepowtarzalny zapach. Natomiast fachowiec natomiast doceni wysoką stabilność wymiarowa oraz łatwą obróbkę i cyklinowanie. Kilka słów o drewnie Tauari.

Czytaj więcej

Cykliniarki, czyli maszyny wykonujące cyklinowanie

Maszyny wykonujące cyklinowanie, a więc cykliniarki, rantówki i polerki. Co warto wiedzieć na ich temat i jak z nich korzystać. Krótki opis wybranych modeli maszyn do cyklinowania na przykładach firmy Lagler. Rodzaje taśm ściernych, krążków, siatek i padów. Stan cykliniarki a jakość cyklinowania. Vademecum początkującego cykliniarza, a więc co służy do czego i w jakiej kolejności.

Czytaj więcej

Rzekome kłopoty z cyklinowaniem parkietów egzotycznych.

Drewniane podłogi egzotyczne sprzedają się coraz lepiej i ich popularność rośnie z roku na rok. Nie jest to przypadkiem, jako że mają wiele walorów niedostępnych dla naszych krajowych gatunków. Cieszą oko i często zaskakują swoją trwałością. Niestety ich układanie oraz cyklinowanie zwykle wiąże się z innymi standardami niż w przypadku drewna krajowego. Jednak może warto zaryzykować i cieszyć oko rodzajami drewna, kolorami oraz zupełnie nowymi możliwościami aranżacyjnymi?

Czytaj więcej

Cyklinowanie parkietu w warszawie i białymstoku

Profesjonalne usługi parkieciarskie: * układanie i cyklinowanie bezpyłowe podłóg – parkietu, mozaiki, desek, lamparkietu, deski barlineckiej * cyklinowanie bezpyłowe podłóg używanych profesjonalnymi maszynami marki Lagler * szlifowanie, cyklinowanie i lakierowanie innych powierzchni drewnianych * cyklinowanie schodów * przekładanie podłóg * szpachlowanie ubytków w parkiecie * montaż listew i cokołów przypodłogowych * lakierowanie, olejowanie, bejcowanie, woskowanie […]

Czytaj więcej

Teak

Pochodzi z Indonezji. Od wieków stosowane w miejscach wymagających odporności na wilgoć i ścieranie. Odporne na działanie insektów i grzybów. Wysoka stabilność wymiarowa, umożliwiająca stosowanie np. w łazienkach. Ciemnieje wraz z czasem. Stosowane w produkcji podłóg , w szkutnictwie oraz przy wytwarzaniu mebli. Dostępność (Białystok, Warszawa) – dostępne. Cyklinowanie i prace związane z cyklinowaniem średnio trudne.

Czytaj więcej

Jatoba

Drewno pochodzące z Ameryki Środkowej oraz Południowej. Bogate usłojenie i atrakcyjny rysunek drewna. Wyjątkowo twarde, stosowane z powodzeniem w pomieszczeniach przemysłowych, wewnątrz i na zewnątrz. Stabilne i odporne na zmiany wilgotności. Kolorystycznie od czerwieni do pomarańczy, ciemniejąc z czasem do brązu. Dostępne w Warszawie i Białymstoku na zamówienie. Cyklinowanie średnio trudne.

Czytaj więcej

Cyklinowanie drewna Ipe

Bardzo twarde drewno występujące w Amerykach – południowej oraz centralnej. Kolorystycznie od żółci i zieleni, przez brąz, aż do czerni. Naturalnie tłuste, nadaje się na podłogi w łazienkach, w stolarce wewnętrznej i zewnętrznej. Twardsze o ponad połowę od naszego dębu. Dostępne na zamówienie w Warszawie i Białymstoku. Trudne w cyklinowaniu i obróbce mechanicznej, głównie ze względu na falisty układ włókien.

Czytaj więcej

Iroko

Iroko obok teaku i doussie uznawany jest za jeden z najbardziej szlachetnych gatunków drewna. Kolorystycznie zmienia się wraz z działaniem słońca i warunków atmosferycznych – głównie w granicach odcieni brązu i złota. Wyjątkowo odporne na wilgoć – na pewno spełni swoje zadanie w każdej łazience. Stosowane również jako materiał do produkcji podłóg, schodów i mebli. Posiada wysoką odporność na ścieranie. Cyklinowanie średnio trudne. Dostępność (Warszawa, Białystok) – dostępne.

Czytaj więcej

Parkiet z Doussie

Doussie pochodzi z różnych gatunków drzew występujących w Afryce, przez co w zależności od pochodzenia ma bardzo zróżnicowane właściwości. Twarde i niskościeralne. Dobrze znosi wilgoć. Nie ma tendencji do odbarwień. Kolorystyka od brązu, przez pomarańcz, do bieli. Stosowane do produkcji schodów, parkietów oraz mebli. Dostępne w Warszawie i Białymstoku. Łatwe cyklinowanie i prace parkieciarskie – wymaga niestety dobrego odpylenia i zachowania odpowiednich środków ostrożności.

Czytaj więcej

Cumaru i jego kłopotliwe cyklinowanie

Cumaru pochodzi z Ameryki Środkowej i tropikalnych części Ameryki Południowej. Naturalnie odporna na pasożyty, gnicie, warunki atmosferyczne oraz scieranie. Stażejąc się nie traci swoich właściwości mechanicznych, głównie ze względu na dużą zawartość olejów naturalnych Kolorystycznie głownie brąz i żółć. Ma tendencję do zmiany barwy z czasem. Dostępne na zamówienie w Warszawie i Białymstoku. Trudne w cyklinowaniu i pracach parkieciarskich.

Czytaj więcej

Bangkirai

Bangkirai jest gatunkiem drewna występującym głównie w Indonezji i Malezji. Drewno ciężkie i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Bardzo odporne na pasożyty i stażenie się – chętnie więc stosowane w szkutnictwie. Świeże drewno ma barwę brązu z czerwienią i żółcią. Ma tendencje do naturalnej zmiany barwy wraz z czasem. Używane do produkcji desek tarasowych, podkładów kolejowych, legarów. Dostępność (Warszawa, Białystok) – dostępne. Cyklinowanie średnio trudne.

Czytaj więcej

Meble i podłogi bambusowe

Bambus występuje w klimacie monsunowym. Bambus to trawa rosnąca nawet do 40 metrów wysokości. Jest jedną z najszybciej rosnących roślin (do około 1m dziennie), dzięki czemu czas regeneracji lasów bambusowych jest znacznie krótszy w porównaniu ze zwykłymi. Ceniony za wyjątkową lekkość i twardość(jest około 40% twardszy od dębu). Chętnie stosowany jako materiał budowlany, stolarski, oraz w parkieciarstwie. Bardzo dobrze tłumi hałas. Dostępny i popularny w Warszawie i Białymstoku. Nie sprawia dużych problemów prac parkieciarskich. Cyklinowanie łatwe.

Czytaj więcej

Badi

W europie znane jest też pod nazwami takimi jak Bilinga czy Opepe. Lubiane za swoją słoneczną kolorystykę, od złotego do pomarańczowego. Faktura zawiła, pofalowana, dobrze znosi środki podkreślające rys drewna. Drewno twarde, lecz umiarkowanie trudne w obróbce, cyklinowaniu i pracach parkieciarskich. Wyjątkowo odporne na warunki zewnętrzne. Stosowane w produkcji parkietów, desek tarasowych i forniru, oraz w stolarce zewnętrznej. Dostępność ( Warszawa, Białystok ) – dostępne

Czytaj więcej

Acajou, czyli mahoń afrykański

Inne używane nazwy: Muluku, Umbaua, mahoń afrykański. Drewno o bardzo wysokiej stabilności, będące gatunkiem mahoniu afrykańskiego. Występuje głównie w Afryce zachodniej i centralnej. Faktura pasiasta, od bladego różu ciemniejące do czerwoni i brązu. Chętnie wykorzystywane do produkcji oklein, w szkutnictwie, rzeźbiarstwie oraz w produkcji luksusowych mebli. Cenione przede wszystkim za swój wyjątkowy kolor. Drewno łatwe w obróbce. Cyklinowanie bez utrudnień. Dostępne w Warszawie i Białymstoku.

Czytaj więcej

Parkiety egzotyczne – Afryka, Azja lub Ameryka na Twojej podłodze.

Krótki opis gatunków drewna egzotycznego. Lapacho, Badi , Teak i inne – bogactwo kolorystyki, właściwości i wymiarów. Parkiety z drewna egzotycznego stanowią miłą alternatywę gatunków krajowych, nie ustępując im właściwościami, a czasem też ceną. Gdzie warto je stosować, jak cyklinować i układać? Cyklinowanie egzotyków wg fachowców.

Czytaj więcej

Użytkowanie parkietu, czyli porady cykliniarza

Porady dotyczące użytkowania gotowego, cyklinowaniego i lakierowane bądź olejwanego parkietu. Polecane środki czyszczące, odnawiające, sposoby renowacji podłóg bez cyklinowania. Stabilność drewna i jego zmiany wymiarowe. Optymalne temperatury i wilgotność w pomieszczeniach. Ogólne rady opóźniające następne cyklinowanie i lakierowanie lub olejowanie parkietu.

Czytaj więcej

Parkiet a ogrzewanie podłogowe – różne rozwiązania przy ogrzewaniu podłogowym

Krótko o ogrzewaniu podłogowym, gatunkach drewna odpowiednich do takich celów oraz alternatywach parkietu litego. Parkiety warstwowe i ich właściwości. Straty termiczne. Montaż parkietu oraz użytkowanie ogrzewania podłogowego.

Czytaj więcej

Oleje – nie tylko do drewna egzotycznego

Oleje, woski, i ich właściwości, a więc alternatywne formy ochrony parkietu. Wady i zalety. Bogactwo kolorów i właściwości, a zarazem mniej widoczne uszkodzenia. Pragniesz naturalnego wyglądu drewna z wyraźną strukturą słojów? Cyklinowanie podłogi pod olej, nakładanie oleju, miejscowe naprawy oraz okresowe renowacje.

Czytaj więcej

Lakiery – cyklinowanie, i co dalej?

Krótko o trwałości parkietu i zabezpieczaniu go profesjonalną chemią. Cyklinowanie, i co dalej? Rodzaje lakierów, lakiery starego typu i lakiery wodorozcieńczalne, wskazania i przeciwwskazania. Właściwości lakierów wodnych, ich zalety i wady. Kilka porad dotyczących chemii parkieciarskiej oraz wyboru odpowiedniej do danego gatunku drewna.

Czytaj więcej

Cyklinowanie parkietu instrukcja krok po kroku

Cyklinowanie krok po kroku, czyli szlifowanie podłogi papierami ściernymi o różnych gradacjach. Z jakimi przeszkodami będziemy musieli się zmierzyć cyklinując parkiet samodzielnie. Cyklinowanie parkietów starych i nowych. Sposoby szlifu podłogi, cyklinowanie narożników i polerowanie końcowe. Maszyny parkieciarskie oraz utrzymanie ich w należytym stanie. Kilka porad jak sprawić, by wykonana podłoga długo cieszyła oko.

Czytaj więcej

Układanie parkietu przed cyklinowaniem – poszczególne etapy

ABC układania parkietu – a więc pomiary i montaż. Rodzaje gruntów i klejów. Długość czasu pomiędzy układaniem a cyklinowaniem – aklimatyzacja podłogi. Sezonownie parkietu i desek tarasowych. Rodzaje i wzory parkietu, a więc wrażenia optyczne – wydłużanie i skracanie pomieszczenia. Pęcznienie, rozsychanie i odkształcenia. Prawidłowe układanie desek tarasowych.

Czytaj więcej

Rodzaje i wzory parkietu

Zanim ułożymy parkiet musimy dostosować go do posiadanych warunków – warto więc dowiedzieć się trochę o rodzajach i wzorach parkietu. Gatunki jasne i ciemne, pomieszczenia małe i duże, mijanka, jodełka i okrętówka – bogactwo wzorów i możliwości optycznego wydłużenia lub poszerzenia pomieszczenia. Różne efekty w zależności od sposobu cyklinowania drewna.

Czytaj więcej

Cyklinowanie starego parkietu

Stary parkiet jak nowy – odnawianie parkietu, cyklinowanie, lakierowanie lub olejowanie. Podstawową zaletą parkietu jest możliwość jego okresowego odnowienia przez cyklinowanie. Praktycznie nie ma granicy wieku podłogi która nie pozwala już na jej cyklinowanie – często bardzo starym parkietom da się przywrócić ich pierwotny blask, co pozwala na nowo cieszyć się jego wspaniałym wyglądem.

Czytaj więcej

Zalety parkietu w porównaniu do innych rozwiązań

Dlaczego parkiet? Wiele osób urządzając mieszkanie waha się pomiędzy panelami a parkietem. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Zalety parkietu, a więc walory akustyczne, estetyczne, oraz możliwość okresowej renowacji (cyklinowania). Gdzie kłaść parkiet? Odpowiedni parkiet do danego pomieszczenia.

Czytaj więcej

acajou | badi | bambus bangkirai | cumaru | doussie | iroko | ipe-lapachojatoba | teakacajou

ACAJOU Inne używane nazwy:  Muluku, Umbaua, mahoń afrykański. Drewno o bardzo wysokiej stabilności, będące gatunkiem mahoniu afrykańskiego. Występuje głównie w Afryce zachodniej i centralnej. Faktura pasiasta, od bladego różu ciemniejące do czerwoni i brązu. Chętnie wykorzystywane do produkcji oklein, w szkutnictwie, rzeźbiarstwie oraz w produkcji luksusowych mebli. Cenione przede wszystkim za swój wyjątkowy kolor. Drewno […]

Czytaj więcej

Zalety parkietu

ZALETY PARKIETU Wiele osób decydujących się na remont bądź też wykończenie mieszkania wacha się pomiędzy parkietem a panelami. Zaletą paneli jest cena i łatwość montażu bez potrzeby cyklinowania, ale czy jest to dobre rozwiązanie? Parkiet ma o wiele większą trwałość. Wymaga większych początkowych nakładów finansowych, ale za to będzie służył i pięknie wyglądał latami. Niezaprzeczalnym […]

Czytaj więcej

cyklinowanie – warszawa, białystok i miasta okoliczne.

CYKLINOWANIE – WARSZAWA, BIAŁYSTOK I MIASTA OKOLICZNE. * układanie i cyklinowanie bezpyłowe podłóg – parkietu, mozaiki, desek, lamparkietu, deski barlineckiej * cyklinowanie bezpyłowe podłóg używanych profesjonalnymi maszynami marki Lagler * szlifowanie, cyklinowanie i lakierowanie innych powierzchni drewnianych * szpachlowanie ubytków w parkiecie * montaż listew i cokołów przypodłogowych * lakierowanie, olejowanie, bejcowanie, woskowanie * polerowanie […]

Czytaj więcej

Profesjonalne cyklinowanie i układanie parkietu

PROFESJONALNE CYKLINOWANIE I UKŁADANIE PARKIETU Nasza firma istnieje na rynku od 1998 roku. Zajmujemy się pracami z zakresu parkietów oraz wykonujemy cyklinowanie na terenie miast Warszawa, Białystok i okolic. Przez ten czas uczestniczyliśmy w wielu inwestycjach budowlanych na małą i na dużą skalę. Do naszych głównych zadań należą: układanie, cyklinowanie i renowacja różnego typu parkietu […]

Czytaj więcej

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.