Naturalnym środowiskiem Badi są lasy tropikalne Afryki. Rośnie do 40 metrów wysokości uzyskując średnicę pnia do 120 cm. W europie znane jest też pod nazwami takimi jak Bilinga czy Opepe. Lubiane za swoją słoneczną kolorystykę, od złotego do pomarańczowego. Faktura zawiła, pofalowana, dobrze znosi środki podkreślające rys drewna. Cyklinowanie Badi nie sprawia większych problemów. Wyjątkowo odporne na warunki zewnętrzne. Stosowane w produkcji parkietów, desek tarasowych, oraz w stolarce zewnętrznej, gdzie wykorzystywane jest jako materiał na drzwi ramy okienne. Badi używane jest jako specjalny surowiec na forniry, elementy toczone i rzeźby. Bardzo dobrze prezentuje się w połączeniach z tworzywem sztucznym.

W czasie cięcia oraz wykonując cyklinowanie należy zwracać uwagę na prawidłowe działanie odpylania i ograniczać kontakt z pyłem drzewnym, który jest biologicznie czynny i może powodować uczulenia skórne.

Z powodu zwykle stosowanych dużych wymiarów elementów posadzkowych produkowanych z drewna Badi do klejenia zaleca się stosować dwuskładnikowe kleje poliuretanowe. Lakierowanie Badi wyjątkowo ukazuje różnicę w barwie drewna pomiędzy starego typu lakierami poliuretanowymi a nowymi produktami na bazie wody. Lakiery wodne zostawiają zdecydowanie jaśniejsze drewno, ograniczają też jego tendencję do ciemnienia z czasem, dlatego polecane jest zabezpieczenie tego gatunku drewna środkami z dobrymi filtrami UV. Cyklinowanie Badi jest średnio trudne. Drewno jest dostępne na zamówienie w Warszawie i Białymstoku.

Cyklinowanie i prace związane z cyklinowaniem – średni trudne
Dostępność ( Warszawa, Białystok ) – dostępne

w skład naszych podstawowych usług wchodzą:

Układanie parkietów

Cyklinowanie (Białystok) Renowacja parkietów i podłóg z drewna.

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb.
Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

oferta naszej firmy obejmuje takie prace, jak:

 • układanie nowych podłóg oraz ich bezpyłowe cyklinowanie podłogi (Białystok) - deska, parkiet, lamparkiet, deska barlinecka, mozaika
 • bezpyłowe cyklinowanie podłóg używanych przy wykorzystaniu maszyn firmy Lagler
 • montaż cokołów przypodłogowych oraz listew
 • wypełnianie ubytków w parkietach
 • lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szlifowanie, polerowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • renowacja schodów wraz z cyklinowaniem
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • przekładanie parkietów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących parkiety oraz cyklinowania.

Uwaga! Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów. W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy, parkieciarze oraz cykliniarze.

Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu (Białystok), nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami w naszej branży.

Z tej przyczyny, nieustannie poszerzamy swoje horyzonty myślowe, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane.

W swojej codziennej pracy korzystamy z drewna krajowego, jak również egzotycznego, a do obróbki stosujemy nowoczesny sprzęt szlifujący i cyklinujący oraz doskonałą chemię budowlaną.

Nie zapominamy również o ekologii.

Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania z wykorzystaniem materiałów na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment.

Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa mazowieckiego (Białystok i jej okolice).

Część z naszych przedsięwzięć można obejrzeć tu: Cyklinowanie Białystok.

zachęcamy wszystkich z państwa do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie:

 • układania parkietów
 • cyklinowanie podłóg (Białystok)
 • lakierowania, bejcowania, olejowania oraz woskowania
 • restaurowania schodów i ich cyklinowania
 • doboru środków do ochrony parkietów
 • maszyn do cyklinowania (używamy cykliniarek wiodących producentów, takich jak: Lagler, Taski i Festool)
 • konserwacji wymagających powierzchni drewnianych.